FURNITURE / Chairs and Stools / Bärstol 10695122
*
nr 1069 5122
Bärstol
1950s,
1950-tal
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:36:25
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/11 16:20:01
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bärstol karmstol karmstolar stol stolar
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:10
-
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59
-
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:39
-
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:19
-
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59
*
Bärstol
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5122
Bärstol
1950s,
1950-tal
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/11 16:20:01 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bärstol karmstol karmstolar stol stolar
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:10 -
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59 -
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:39 -
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:19 -
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59